Účast CLIPu na 14th Spring School on Immunology

Ve dnech 18.-23. března 2018 se v Německu ve městečku Ettal konal imunologický vzdělávací kurz organizovaný Deutsche Gesellschaft fur Immunologie (DGfI) s názvem 14th Spring School on Immunology. Tématicky byl kurz velmi obšírný a různorodý, čímž pokryl jak pokročilé koncepty vrozené a získané imunity tak i problematiku nádorové imunity, alergií, autoimunit i infekčních onemocnění. Příspěvky byly předneseny významnými německými i předními zvanými vědci z Evropy i USA. Přednášky byly doplněny praktickými „workshopy“ se zaměřením na analýzu cytometrických dat a Q&A sekcemi s přednášejícími. Mezi večerní program se zařadily posterové sekce, kde CLIP reprezentovala Marina Bakardjieva s posterem zabývajícím se problematikou primárních imunodeficitů.

I přes svůj „jarní“ název měla atmosféra kurzu zimní nádech, a to díky opakovaným nadílkám sněhu. Volná odpoledne bylo tedy možné trávit příjemnými procházkami v zasněženém okolí alpských hor, vedenou prohlídkou do místního Kláštera Ettal s ochutnávkou vyhlášeného Ettalského klášterního likéru či návštěvou nedalekého musea umění Franze Marca.

Vytvořeno: 16. 5. 2018 / Upraveno: 16. 5. 2018 / Odpovědná osoba: Administrátor