XXIV. Konference dětských hematologů a onkologů České a Slovenské republiky

V Olomouci se ve dnech 10-12.2014 konal již XXIV. ročník konference dětských hematologů a onkologů České a Slovenské republiky. CLIP zde doslova ovládl edukační sekci na téma Imunologie  hematologii – o diagnostice defektů imunity hovořila z pohledu sekvenování nové generace Eva Froňková a z pohledu průtokové cytometrie Tomáš Kalina, naopak Ondřej Hrušák představil nové imunologické zbraně a jeho přednáška se dotkla historie i budoucnosti tzv. cílené terapie. Z řad studentů to pak byly Michaela Kotrová a Michaela Nováková. Jako již tradičně tato konference umožnila předání znalostí mezi klinickou i laboratorní větví dětské hematoonkologie, nicméně pole působnosti bylo opravdu široké, neopomíjející ani inovativní léčbu škytavky. Bližší informace podá vedení laboratoří CLIP :-)

Vytvořeno: 11. 11. 2014 / Upraveno: 11. 11. 2014 / Odpovědná osoba: Administrátor